Як обрати квартиру у новобудовах Києва: на що звернути увагу?

Купівлю квартири в новобудові варто сприймати як інвестицію, яка має певні ризики. Особливо, якщо ви укладаєте угоду на етапі котловану або зведення коробки. Щоб мінімізувати ризики, варто оцінювати новобудови Києва не лише з позиції їхнього розташування, розвиненості інфраструктури та планування квартир. Набагато важливіше переконатися у законності будівництва та тому, що забудовник виконає свої зобов'язання. Ми розповімо про переваги та можливі труднощі при купівлі житла у Києві. А головне — ви дізнаєтесь, як знизити ризики, перевіряючи репутацію забудовника та дозвільні документи.

 

Зображення видалено.

Перевага покупки житла у новобудові Києва

Купівля нового житла має низку переваг. Це можливість зробити ідеальний ремонт, втіливши усі ідеї та мрії. При цьому вам не доведеться займатися демонтажем старої обробки та виносити тонни будівельного сміття. Все у вашій квартирі буде новим: двері, покриття для підлоги, обробка стін, сантехніка та меблі. Ви зможете самі вибрати тип радіаторів, створити багаторівневу систему освітлення, а в багатьох випадках покращити планування.

 

Зображення видалено.

Другою очевидною перевагою є вартість і вона залежить від того, на якій стадії будівництва ви купуєте нерухомість. Багато новобудов у Києві починають продавати квартири на стадії котловану, фундаменту чи зведеної коробки. На етапі котловану можна отримати найнижчу вартість м², вибрати поверх та найкраще планування. Але варто враховувати можливість заморожування будівництва чи порушення термінів. Визначтеся, що для вас важливіше: можливість заощадити чи мінімальні ризики.

Зображення видалено.

Нові житлові комплекси мають розвинену внутрішню інфраструктуру. Це закриті дворові території із сучасними дитячими та спортивними майданчиками, зонами відпочинку та безпечними паркувальними місцями. Комплекси бізнес-класу часто мають місце для барбекю, власні кінотеатри та навіть облаштовані зони для віддаленої роботи. Перші поверхи нових будинків використовуються для комерції, там відкриваються магазини, кав'ярні, спортзали, салони краси та все, що потрібно для комфортного життя.

Зображення видалено.

Підводне каміння: які можуть виникнути проблеми?

Купівля житла, Київ це чи будь-яке інше місто України, несе багато ризиків. Особливо якщо ви купуєте не готовий об'єкт, а красиву картинку на моніторі у відділі продажів. Розглянемо найчастіші проблеми, що трапляються на первинному ринку:

  • Заморожування будівництва трапляється з багатьох причин: від банкрутства девелопера до початку війни. Незалежно від причин, на інвесторів чекає вельми не райдужна перспектива. У кращому випадку будівництво продовжить інша будівельна компанія, продовживши терміни здачі років на 5. У гіршому — об'єкт залишиться недобудованим, а на інвесторів чекають багаторічні судові розгляди.
  • Порушення термінів здачі часто трапляється через брак фінансування, проблеми з дозвільною документацією та низку інших причин. З порушенням термінів зіткнулися багато покупців, які чекали на здачу будинків у 2023 році. Через початок військових дій та стрімке подорожчання будівельних матеріалів багато новобудов Києва на якийсь час зупинилися. Найстійкіші компанії все ж таки завершили будівництво і виконали зобов'язання перед інвесторами.
  • Невідповідність проекту. Менеджери у відділі продажів показують покупцям барвисті картинки майбутнього будинку із зеленою територією навколо, дитячими майданчиками та підземним паркінгом, який має вмістити усі автомобілі мешканців. Але 3D візуалізації часто не відповідають реальності. Замість просторого, тихого двору, покупці бачать паркування біля під'їзду, кілька гойдалок та лавок.

Щоб зменшити ризики, потрібно наперед вивчити будівельну компанію: репутацію, історію на ринку, кількість завершених об'єктів. А ще перевірити наявність дозволу на будівництво, право на земельну ділянку та багато іншого. На всіх цих аспектах ми зупинимося докладніше.

 

Як перевірити забудовника: репутація, відгуки, документи

Кращий спосіб мінімізувати ризики, пов'язані з купівлею житла на первинному ринку, - вибрати надійного, досвідченого девелопера, який дотримується технологій та графіка будівництва. Перевірити репутацію можна самостійно, вивчивши інформацію на сайті компанії, у соціальних мережах та тематичних форумах. Якщо забудовник має заморожені об'єкти або недотримання термінів — ви знайдете інформацію про це. Обов'язково прочитайте відгуки покупців, які вже оформили право власності на квартири.

 

Зображення видалено.

Оцінюйте забудовників за такими критеріями:

  • Скільки років на ринку;
  • Кількість зданих об'єктів;
  • наявність заморожених проектів;
  • Відгуки інвесторів та мешканців;
  • Форма та способи оплати.

Для більш глибокого аналізу компанії можна скористатися реєстром Міністерства юстиції та Держреєстром судових рішень. Перевірити призначення ділянки, де йдуть будівельні роботи, можна у Публічній карті кадастру. Також радимо зайти на сайт Асоціації допомоги постраждалим інвесторам, там ви знайдете інформацію про більшість несумлінних забудовників. Якщо ваш девелопер має бездоганну репутацію, можна переходити до перевірки документів.

Для початку перевірте, чи має будівельна компанія право власності на землю. Або договір оренди на ділянку, що діє як мінімум на період будівництва. Важливо перевірити цільове призначення ділянки. Багатоквартирні будинки можна будувати тільки на землях, призначених для житлової забудови. Запросіть у девелопера дозвіл на будівництво, зверніть увагу, щоб у документах збігалася категорія складності.

 

Як убезпечити себе при покупці житла в Києві?

Ринок нерухомості Києва багатий на пропозиції від десятка забудовників. У пошуку житла вам доведеться витратити чимало сил та часу, перевіряючи репутацію та документи кожного з них. Щоб цього уникнути, звертайтеся до нас — до АН Благовісту. У нашій базі зібрано всі новобудови Києва, тому ви легко знайдете квартиру у потрібному районі під свій бюджет. Наші юристи перевіряють дозвільну документацію на кожному з об'єктів, тому ми гарантуємо безпеку угоди.

 

Зворотній зв`язок

Відгуки та пропозиції: feedback@blagovist.ua
Комерційні пропозиції: reklama@blagovist.ua
Прес-служба: press@blagovist.ua
Редактор сайту: webeditor@blagovist.ua
Інформаційно-довідкова служба та перевірка повноважень консультантів: