У Києві за результатами діяльності Центру моніторингу забудови Києва виявлено 427 об’єктів, що є законними та понад півтисячі об’єктів, що визначаються як самочинне будівництво. Про це зазначила в.о. заступника директора Департаменту містобудування та архітектури Анна Бондар.
Вона також зазначила, що всього Серед останніх: 72 об’єкта – це житло, 92 – газові заправки, 208 – парковки і СТО, 113 – торгово-розважальних комплексів.
Окрім того, за словами Анни Бондар, є близько 200 об’єктів, що потребують додаткової перевірки, а також 76 заяв від громадян, відповідно до яких збирається інформація щодо об’єктів.
«Якщо ви бачите, що біля вашого будинку ведеться будівництво, ви можете перевірити наявність інформації щодо нього на порталі Центру моніторингу забудови. Якщо така інформація відсутня, а ділянка, яка вас цікавить ніяк не позначена, ви можете створити самостійно заявку, обвівши контури певної ділянки на порталі. Це будівництво обов’язково буде перевірено працівниками Центру», – зазначила Бондар.
Вона також повідомила, що до об’єктів, які визначені самочинними, можуть застосовуватися декілька мір: демонтаж, відшкодування забудовником збитків інвесторам та місту, або ж легалізація у разі приведення до проектних рішень.
За останні три місяці роботи міжвідомчого Центру моніторингу забудови Києва у столиці не виявлено нових самочинних забудов.
Раніше повідомлялося, що суд зобов’язав забудовників знести дві незаконні надбудови в Києві.
Источник: ІАП «Столична нерухомість»