Новини

В програму «Доступне житло» внесено зміни

Урядом прийнята постанова, направлена на вирішення проблеми забезпечення доступним житлом учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Забудовники відреагували на невеликі бюджети інвесторів зменшенням площ

У більшості населення зменшилися можливості для накопичення коштів і інвестування їх у купівлю житла. Про це розповів Костянтин Олійник, заступник керівника департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG.

Обсяг будівельних робіт подвоївся за півроку

Поточний рік охарактеризувався дворазовим прискоренням темпів будівельно-монтажних робіт: за підсумками 6 місяців в Києві були введені в експлуатацію 972 тис. 564 кв. м житла, що склало 231,3% відносно 1 півріччя 2016 року, що стало приводом для занепокоєння і породженні чуток про перегрів столичного ринку нерухомості і неминучої його кризи.

Пропозиція офісних приміщень зросла всього на 1% за півріччя

У першому півріччі 2017 року пропозиція нових офісних приміщень в Києві склала близько 18 тис. 900 кв. м і була представлена першою чергою будівництва БЦ Astarta (GLA –16 тис. 100 кв. м) і розширенням БЦ Forum Westside (GLA – 2 тис. 800 кв. м). Таким чином, загальний обсяг пропозиції офісних приміщень збільшився лише на 1% за період з січня по червень 2017 року. Про це повідомили аналітики компанії CBRE Ukraine.

Передмістя Києва стрімко урбанізуються

Передмістя Києва швидко урбанізовується через високі обсяги будівництва житла, яке йде там активними темпами. Про це розповів Костянтин Олійник, заступник керівника департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG.

Розстрочка може частково замінити іпотеку

Іпотечне кредитування поки що залишається недоступним для більшості покупців житла і відновлення іпотеки у помітних масштабах наразі не спостерігається. Про це розповів Костянтин Олійник, заступник керівника департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG.

Столичні забудовники працюють високими темпами

Протягом шести місяців 2017 року Києві площа прийнятого в експлуатацію житла в 3,4 рази перевищила площу житла, прийнятого в експлуатацію за аналогічний період минулого року. Про це свідчать дані, оприлюднені Головним управлінням статистики Києва.

Рівень пропозиції житла в столиці істотно знизився

Рівень пропозиції квартир на вторинному ринку нерухомості Києві у серпні був найнижчим за останній рік (з серпня 2016 року), склавши 19 тис. 629 квартир. При цьому, наприклад, у серпні минулого року пропозиція виставлених на продаж квартир, навпаки, була найвищою за рік. Про це у своєму щомісячному огляді ринкової ситуації повідомили аналітики порталу 100realty.ua.

Ціни на квартири у нових будинках стабільні

У серпні 2017 року середня вартість виставлених на продаж квартир на первинному ринку житлової нерухомості Києва становила 23 тис. 195 грн. за кв. м, що зовсім несуттєво менше, ніж у липні – на 0,03% або 7 грн. на квадратному метрі. Таким чином, за останні два місяці ціни на первинному ринку житлової нерухомості Києва практично не змінилися, – відзначають аналітики порталу 100realty.ua.

У семи районах Києва середня вартість квартир стала нижчою

За підсумками серпня 2017 року, у порівнянні з липнем, середня вартість вторинного житла в Києві знизилася на 0,1% до 1 тис. 250 дол. США за кв. м. А за рік середня ціна на житло у Києві в доларовому еквіваленті зменшилася на 8,7%. Про це у своєму щомісячному огляді ринкової ситуації повідомили аналітики порталу 100realty.ua.

У серпні рівень інвестицій у нерухомість Києва склав 21 млн. 435 тис. дол. США

За інформацією Генерального директора АН «Благовіст» (м. Київ) Олени Бібєрової, впродовж серпня 2017 року обсяг інвестицій у нерухомість Києва склав еквівалент 21 млн. 435 тис. дол. США, що на 36,5% вище за показники липня.

Впродовж серпня у Києві було проведено 156 операцій з оренди нерухомості

За інформацією Генерального директора АН «Благовіст» (м. Київ) Олени Бібєрової, у серпні поточного року було проведено 156 операцій з оренди нерухомості в Києві. Це на 21% менше, ніж у попередньому місяці. При цьому, рівень витрат на оренду, навпаки, збільшився – на 5,5%, склавши 115 тис. дол.*

Київ – лідер з кількості нового житла

За підсумками першого півріччя 2017 року в Україні прийнято в експлуатацію 5 млн. 139 тис. кв. м загальної площі житла. Це на 56,2% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Середні бюджети на купівлю квартир зменшились

Накопичення населення зменшуються високими темпами, що відбивається в запитуваних бюджетах на покупку квартир. До кінця першого півріччя 2017 року кількість запитів на найбільш дешевий сегмент житла – до 30 тис. доларів значно збільшилася і досягла 92% від загальної кількості запитів на купівлю первинного житла. Такі дані озвучили аналітики компанії СDS.

Попит покупців на нове житло продовжує збільшуватись

Перший квартал 2017 року відзначився значним зростанням кількості угод, що стало продовженням тенденції, що намітилася ще в 2016 році, коли кількість угод на ринку первинної нерухомості зросла на 20% в порівнянні з 2015 роком. Про це повідомили фахівці компанії CDS.

Попит на оренду торгових площ зростає

В умовах, коли плани розвитку торговельних мереж відновилися, а девелоперський цикл трохи запізнюється, попит перевищує пропозицію. Так охарактеризувала актуальну ситуацію на ринку торговельної нерухомості Києва Катерина Весна, керівник відділу торговельних площ компанії JLL (Україна).

Девелопери все більше уваги приділяють приміській зоні Києва

На первинному ринку житлової нерухомості спостерігається зміщення інтересів великих девелоперів з Києва на регіони, зокрема у приміську зону Києва. Про це порталу 100realty.ua розповів Костянтин Олійник, заступник керівника департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG.
Зворотній зв`язок
Відгуки та пропозиції: feedback@blagovist.ua
Комерційні пропозиції: reklama@blagovist.ua
Прес-служба: press@blagovist.ua
Редактор сайту: webeditor@blagovist.ua
Інформаційно-довідкова служба та перевірка повноважень консультантів:
Канал АН Благовіст на