Більшість побудованих і споруджуваних об'єктів нерухомості не враховують інтереси порядку половини населення, так званих маломобільних груп. Про це повідомила Ганна Іскіердо, директор проектної компанії «АІММ-ГРУП».
«Нові житлові будинки і цілі комплекси, торгові та офісні центри, об'єкти інфраструктури міста в більшості своїй не враховують потреби маломобільних груп населення, до яких відноситься майже половина наших громадян. Це не тільки люди з обмеженими можливостями, а й батьки з дитячими колясками, люди з різними травмами, яким тимчасово складно пересуватися, пенсіонери та інші. Дотримання будівельних норм в цьому питанні контролюється ще на стадії проектування, але часто після завершення будівельних робіт пандуси та інші об'єкти, які повинні допомагати пересуванню маломобільних груп населення абсолютно незручні, оскільки побудовані не з метою зробити життя зазначеної категорії населення комфортною, а щоб лише виконати приписи норм», – говорить архітектор.
За її словами, у сфері житлового та комерційного будівництва дану проблему сьогодні регулює попит і конкуренція. Багато забудовників поступово змінюють підхід до створення середовища проживання і життєдіяльності своїх клієнтів, приділяючи увагу і питанню безперешкодного та комфортного пересування всіх категорій населення.
«Що стосується інфраструктурних проектів, то тут все залежить лише від бажання будівельника побудувати добре і зручно. На жаль, якщо дивитися на новозбудовані та реконструйовані об'єкти про створення дружелюбного міського простору говорити поки не доводиться. Виходом в даній ситуації може стати залучення незалежної компанії з авторського нагляду, бажано зарубіжної, яка б контролювала весь процес будівництва. Можливо, незалежний контроль допоможе змінити підхід до реалізації міських проектів», – вважає експерт.
Раніше повідомлялося, що з забудовниками, які не побудували дитячі садки, хочуть судитися.
Источник: ІАП «Столична нерухомість»