Основний відсоток угод з орендою нерухомості відбувається в сегменті до 500 дол. США – 61% від загальної кількості. Потік операцій в даному діапазоні був найбільш активним в квітні 2015 року. У цій категорії представлені 1-2-кімнатні квартири на лівому березі (Дніпровський, Дарницький та Деснянський р-ни), а також у Шевченківському та Солом'янському районах столиці. Середня ціна орендованого об'єкта в даній категорії склала 302 дол. на міс. Для орендарів тут були пріоритетними якість і характеристики самого житла, місце розташування відігравало другорядну роль. Про це повідомила Генеральний директор АН «Благовіст» Галина Мельникова.
У ціновому діапазоні 500-1 тис. дол. на міс. було проведено 25% угод. У даній категорії фаворитами були 2-3-кімнатні квартири в Голосіївському, Солом'янському, Шевченківському та Печерському районах. Середня ціна орендованого об'єкта в даній категорії – 663 дол. на міс. У цьому ціновому сегменті квартири на центральних вулицях пропонувалися в основному в будинках старої забудови, а в більш віддалених районах (Голосієво) – в сучасних будинках. Важливим у цій категорії також було питання безпеки (закритий під'їзд, благополучний район і т.д.).
В сегменті від 500 до 2 тис. 500 дол. на міс. частка угод склала 10%. Тут орендувалися квартири в центральних районах, площею від 55 до 110 кв. м. У даній категорії також були орендовані заміські будинки. Їх частка склала 11%. Орендарі воліли котеджі не старше 10 років, метражем від 300 кв. м і ділянками від 12 соток в Києво-Святошинському (Буча, Забуччя) і Обухівському (Старі Безрадичі) напрямках.
Всього ж у квітні поточного року агентством було проведено 404 угоди з оренди нерухомості в Києві. Це на 5% менше показників березня. Рівень витрат на оренду протягом квітня склав 248 тис. 462 дол.
«Хочеться відзначити, що незважаючи на досить високі в гривневому еквіваленті орендні ставки, оренда житла в столиці залишається стабільно затребуваною. Заміські будинки в цьому місяці зайняли меншу частку, ніж передбачалося. Це можна пояснити тим, що крім прямих витрат на оренду, життя за містом вимагає додаткових витрат – транспортних (паливо для поїздок в місто) і т.д., що робить таке проживання досить дорогим», – аналізує ситуацію Галина Мельникова.
Раніше повідомлялось, що ніша професійної оренди житла в Києві ще не занята.
Источник: ІАП «Столична нерухомість»