Забудовників можна мотивувати добудовувати те, що почали будувати

На сьогоднішній день у Києві поширена практика, коли по сусідству з недобудовою починають зводити нову будівлю, при цьому довгобуд продовжує псувати вигляд столиці. Тому було б логічно добудувати спочатку те, що вже розпочато, а потім давати дозвіл на будівництво нового.

Забудовникам варто надавати земельні ділянки, які знаходяться поруч з проблемними об'єктами на особливих умовах і в обмін на зобов'язання добудувати об'єкт по сусідству. Тоді виграє і місто і девелопер. Таку думку озвучила Ганна Іскіердо, директор проектної компанії «АІММ-ГРУП».

«У Києві є випадки, коли забудовник отримав ділянку і ввів в експлуатацію об'єкт поруч, який простоював багато років. Але поки це поодинокі випадки. Якби на рівні влади розробили відповідну програму, мотивуючу девелоперів займатися не тільки будівництвом з нуля, але і завершенням робіт на покинутих будівництвах, вирішити проблему довгобудів можна було б швидше», – каже архітектор.

За її словами є проблеми з власністю і правами на довгобуд, тому потрібно вдосконалити законодавчу базу, а також розробити систему заохочення забудовників готових співпрацювати з містом. Як варіант, це може бути звільнення від пайової участі і надання землі на пільгових умовах або навіть безкоштовно залежно від обсягу робіт, які належить виконати на проблемному об'єкті по сусідству.

Раніше повідомлялось, що проблемні довгобуди передають в комунальну власність.

Источник: ІАП «Столична нерухомість»

Зворотній зв`язок

Відгуки та пропозиції: feedback@blagovist.ua
Комерційні пропозиції: reklama@blagovist.ua
Прес-служба: press@blagovist.ua
Редактор сайту: webeditor@blagovist.ua
Інформаційно-довідкова служба та перевірка повноважень консультантів: